وبلاگ مذهبی چراغ هدایت با موضوعات نماز ، حجاب ، انتظار ، اخرالزمان ، ولایت فقیه ، جنگ نرم و...
 

 
 
نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳۱
نظرات

بزرگترین دشمن صاحب امر (عج)

ابلیس(علیه اللعنه) که امروز مورد ستایش و گاهی پرستش برخی از مردم است، بزرگ ترین دشمن حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است. علّت آن را در انتهای این مطلب متوجّه می شوید؛ همچنین می فهمید که بزرگترین نبرد حضرت مهدی(عج) در آخرالزّمان، با ابلیس و لشکریانش است؛ چرا که تا این ملعون از بین نرود، زمینه هدایت مردم، فراهم نمی شود.

عبادت ابلیس

ابلیس به سبب زیادی عباداتش، به مقام تقرّب خداوند ارتقا یافته بود. امیرمؤمنان، حضرت علی (ع)در این باره فرموده اند: «از آنچه خداوند نسبت به ابلیس انجام داد عبرت گیرید، زیرا اعمال فراوان و کوشش های مداوم او با تکبّر از بین رفت. او شش هزار سال عبادت کرد که مشخص نیست از سال های دنیا یا آخرت است؛ امّا با لحظه ای تکبّر، همه را نابود کرد.»


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳۱
نظرات

داستان تشرف راننده کامیون به محضر امام مهدی (عج)

به قصد یکی از شهرها از مشهد خارج شدم. در بین راه، هوا طوفانی شد و برف زیادی آمد، به طوری که راه بسته شد و من در برف ماندم. وقتی ماشین را نگه داشتم، موتور ماشین هم خاموش شد و از کار افتاد. هر چه کوشش کردم حداقل ماشین را روشن نگه دارم و از سرمای طاقت فرسا خودم را حفظ کنم، نتوانستم.

پس از حدود چهار ساعت، در اثر شدت سرما، کم‌کم مرگ را جلوی خود مجسم دیدم. به فکر فرو رفتم که خدایا راه چاره چیست؟ وقتی از همه راه‌های ظاهری برای نجات خود مأیوس شدم، یادم آمد سال‌های پیش، واعظی در منزل ما منبر می‌رفت. بالای منبر گفت: مردم! هر وقت در تنگنا قرار گرفتید و از همه جا مأیوس شدید، به آقا امام زمان(ع) متوسل شوید که ان‌شاءالله حضرت کمک می‌کنند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠
نظرات

مدتی پیش سایت مقام معظم رهبری مطلبی رو منتشر کرد با عنوان هشت خطر در کمین جوان مومن انقلابی که بسیار کاربردی و مفید بود . امیدوارم مورد توجه همه شما مخصوصا قشر جوان قرار بگیرد.

 هشت خطر در کمین جوان مومن انقلابی

دریافت سایز اصلی و متن پوستر در ادامه مطلب


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠
نظرات

در این هوای گرم تابستانه، چه زیبا دینداری می کنند بانوان چادری. در این فصل گرم که که همواره با بی کفایتی مسئولین، خیابان ها عرصه جولان عده ای بی حیا با لباس های! زننده  می شود چه زیبا درس دینداری و استقامت می دهند بانوان چادری و تعبیر می کنند ( فَاستَقِم کَما أُمِرتَ ) را.

چادری ها ...

: و چه زیبا گفت شهید رمضانعلی شیرازی که  

.خواهرم این را بدان حجاب تو  کوبنده تر از خون من است

.و چه زیبا عمل می کنند بانوان چادری به وصیت شهدا

 ...چادری ها رضایت خالق را بر رضایت مخلوق برگزیده اند

 

منبع: سایت شیعه آرت (http://shia-art.ir/)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠
نظرات

مصادیق سبک شمردن نماز

شکی نیست که بی اعتنایی به نماز گناهی است بزرگ.عناوین زیر از مصادیق سبک شمردن نماز است.

الف) تأخیر نماز:

 امام صادق ـ علیه السلام ـ در تفسیر آیه ی شریفه ی قرآن، که در ارتباط با مذمت بی اعتنایی به نماز نازل گردیده است می فرماید:

 « تاخیر الصّلاه عن اوّل وقتها لغیر عذرٍ»

 مراد از بی اعتنایی به نماز، «تأخیر آن از اول وقت بدون عذر است.»

البته روشن است که مراد از عذر، ضرورتی است که بصورت اورژانسی پیش آید و قابل تأخیر نباشد و الاّ باید به کار گفت نماز دارم نه به نماز بگوییم کار دارم. 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳٠
نظرات

ثواب نماز جماعت

نماز جماعت، پاداش بسیار، برکات فراوان، فواید فردی و آثار اجتماعی بسیاری دارد.

در روایتی وارد شده است که اگر یک نفر به امام جماعت اقتدا کند هر رکعت از نماز آنان ثواب صد و پنجاه نماز دارد، و اگر دو نفر اقتدا کنند، هر رکعتی ثواب ششصد نماز دارد و هر چه بیشتر شوند ثواب نمازشان بیشتر می شود تا به ده نفر برسند و عده آنان که از ده گذشت، اگر تمام آسمانها کاغذ و دریاها مرکب و درختها قلم و جن و انس و ملائکه نویسنده شوند، نمی توانند ثواب یک رکعت آن را بنویسند».


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٩
نظرات

هر مطلبی که باید راجع به امام زمان بدانید در این کتاب گردآوری شده است

کتاب موعود نامه (الفبای مهدویت)

نویسنده: مجتبی تونه ای

 

دانلود کتاب موعودنامه (الفبای مهدویت)

 

 

منبع: سایت الفبای مهدویت (http://www.golenargesbest.ir)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢۸
نظرات

ارائه چهره ای مخدوش از قبله گاه، مسجد پیامبر و کتاب آسمانی مسلمانان (قرآن)، از دیگر مصادیق توهین به مقدسات اسلامی در بازی های رایانه ای به شمار می روند. نشان دادن این مکان ها به عنوان جایگاه شر و پلیدی و نمایش قرآن در کتابخانه شرورترین افراد، نشان از عمق کینه و نفرت کفار از اسلام و مسلمین دارد. بازی هایی چون Resident Evil 4&5 و دیگر تولید شرکت Capcom، یعنی Devil May Cry 3 و بازی Clive Barker’s Undying نمونه های آشکاری از این کینه توزی ها هستند.

راز های پشت پرده بازی Devil May Cry 3

داستان بازی درمورد دو برادر شیطان زاده است که یکی از آن ها در جایگاه خیر! و دیگری در جایگاه شر توصیف می شوند. در این بین، برادر شرور برای دستیابی به ارثیه سیاه پدر خود، اقدام به مبارزه با برادرش می نماید…

نکاتی که باید به آن ها توجه داشت: 

نمایش فرزند شیطان به عنوان منجی و عامل خیر برای بشریت، توهین به قبله گاه مسلمین و نمایش درب خانه خدا به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای شیاطین.


منبع: سایت عرش نیوز (http://www.arshnews.ir)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٧
نظرات

۱۴ ویژگی شخصی حضرت مهدی (عج)

حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف دارای ویژگیهای شخصی فراوانی است که با هم ۱۴ تا از این خصلت هارا به شما معرفی میکنیم.

 

۱- پیروی از حضرت فاطمه علیها السّلام؛

قال المهدی علیه السّلام: «فی ابنة رسول الله لی اسوة حسنه» دختر رسول خدا برای من اسوه و الگویی نیکوست.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٧
نظرات

ارتباط میان شب قدر و استجابت دعا

مطالعات نشان می‌دهد که بیشتر فیوضات و اشراقات اولیاء‌الله و بزرگان در این وقت شب صورت گرفته است.

در اسلام نیز هنگامه شب از ارزش و جایگاه خاصی در سایر اوقات شبانه‌روز، برخوردار است، به طوری که خداوندتعالی سوره‌ای اختصاصاً با نام «اللیل» نازل فرموده و در روایات اسلامی اوراد و اذکار و اعمال ویژه‌ای چون نماز شب بدان اختصاص یافته است. در روایتی وارد شده که: «شرف مؤمن نماز شب است.»


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥
نظرات

نهج البلاغه کتابی ارزشمند برای مسلمانان و مخصوصا شیعیان است.این کتاب حاوی درس های آموزنده ای برای زندگی است و می تواند سرمشقی برای زندگی سعادتمند باشد.

این نرم افزار حاوی حکمت ها، خطبه ها، و نامه های حضرت علی (ع) به همراه ترجمه فارسی آنها میباشد.

دانلود نرم افزار نهج البلاغه برای اندروید


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥
نظرات

حال امیرالمومنین علی(ع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

از ام کلثوم نقل شد که فرمود: چون شب نوزدهم ماه رمضان رسید پدرم به خانه آمد به نمازایستاد من برای افطار آن جناب طبقی حاضر گذاشتم که دو قرصه نان جو با کاسه ای از لبن و مقداری از نمک سوده در آن بود چون از نماز فارغ شد آن طبق را نگریست،بگریست و فرمود ای دختر برای من در یک طبق دو نان خورش حاضر کرده ای مگر نمیدانی که من متابعت برادر و پسر عمه خود رسول خدا(ص) را میکنم، ای دختر هر که خوراک و پوشاک او در دنیا نیکوتر است ایستادن او در قیامت نزد حق تعالی بیشتر است، ای دختر در حلال دنیا حسابست و در حرام دنیا عذاب.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٥
نظرات

شهادت مولای متقیان علی (ع) تسلیت باد


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٤
نظرات

تحقیقات جدید یک پژوهشگر آمریکایی درباره عبادت

تحقیقات علمی یک پژوهشگر پزشکی آمریکایی نشان داد که استمرار در ادای نماز موجب افزایش طول عمر انسان می شود.

به گفته وی، نمازگزاران به طور میانگین سه سال و یک ماه بیش از کسانی که در شرایط جسمی مشابه بوده و نماز نمی خوانند ، عمر می کنند.

تحقیقات وی همچنین نشان داد که ادای نماز موجب کاهش کلسترول می شود و در واقع ارزانترین درمان برای این بیماری به شمار می آید.

همچنین تقویت عضلات شکم یکی دیگر از فواید نماز است زیرا به دلیل حرکات متعدد موجود در نماز موجب افزایش حرکت روده ها و مانع از تجمع چربی در شکم انسان می شود همچنین سجده طولانی موجب تنظیم فشار خون می شود.

در همین ارتباط  یک پژوهش علمی جدید ثابت کرد که نماز موجب پیشگیری از بیماری واریس می شود زیرا رکوع و سجده، کاهش فشار خون در دیواره رگ های پا را به دنبال دارد.

این پژوهش جدید در توضیح این مطلب می افزاید: سجده موجب می شود گردش خون به طور کامل به سمت جاذبه زمین انجام گیرد و این امر موجب کاهش فشار خون در رگ های پا و در نتیجه کاهش احتمال ابتلا به واریس می شود.

 

منبع: سایت شفقنا (پایگاه بین المللی خبری شیعه)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢۳
نظرات

دانلود بیانات مقام معظم رهبری در مورد عظمت زن

 


برچسب‌ها: ولایت فقیه
نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢۳
نظرات

سبک زندگی مهدوی

آگاهی کامل از جزئیات و دستاوردهای عصر ظهور برای کسی که پیش از ظهور زندگی می‌کند بسیار دشوار می‌نماید. تنها در پرتو روایات معصومین (علیهم السلام) و بر اساس استنباط علمای بزرگ از احادیث و قرآن می‌توان تا حدودی از این شاخصه‌ها و واقعیت‌ها پرده برداشت.
از جمله ویژگی‌های عصر ظهور، پدیدار گشتن رشد معرفتی و دانشی انسان است. البته این سخن به این معنا نیست که بشر پیش از ظهور، اندیشه، تعقل، تلاش و جستجو برای دست یابی به حقیقت را نداشته است، بلکه منظور این است که بندها گسیخته و دیده‌ها گشوده خواهد شد. 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٢
نظرات

عادل فردوسی پور با ساخت کلیپی تاثیر گذار از مظلومیت مردم غزه و همچنین جنایات جنگی که در طول بازی های جام جهانی و المپیک در اقصی نقاط جهان انجام می گیرد رابه نمایش گذاشته است.

 

 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢٢
نظرات

جام جهانی و مظلومیت مردم غزه

چه خوب سیاستمداران و حاکمان دنیا مردم با با جام جهانی مشغول خود ساخته اند و تمام شبکه های ماهواره را بدین امر سوق داده اند تا به مطامع خود برسند . آری سانسور خبری را میگویم که همه شبکه ها ساکت شده اند و هیچکدام جرأت حرفی را به خود نمی دهند . 

در گوشه ای دیگر از این نقطه دهکده جهانی در این ماه مبارک فجایعی دارد رقم میخورد که دل هر دردمندی را به درد می آورد .
آری مسلمانان مظلوم غزه را میگویم . به بهانه های دروغین زن و کودکان و مردمان بی پناه آن دیار را به آماج موشک و گلوله و خمپاره گرفته اند . 
یا صاحب الزمان . الغوث الامان 

جام جهانی و مظلومیت مردم غزه


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢۱
نظرات

روز حجاب و عفاف گرامی باد

بدانکه در پس سیاهی چادرت

غربت زهرا (س) رادر کوچه های مدینه

صبر زینب (س) را درکربلا

شیدایی رقیه رادرخرابه ی شام

تمام شیعه و مظلومیت آن رامی توان دید

وتونیز به خود ببال که عالمیان تورا دراین لباس رزم و مبارزه درانتظار قیام مهدی (عج) نظاره گر خواهند بود.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٢۱
نظرات

فرخنده میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

              امشب ای دل شب مستانگی جان وتن است

                                قفل افطار دلم دست امام حسن است

                                                 امشب آرامش من ذکر حسن باشدو بس

                                                              ایها الناس بدانید حسن عشق من است


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱۸
نظرات

آقا سید علی قاضی و دعای خاص امام زمان!

از آن بزرگوار پرسیدند که آیا می شود در دوره غیبت کبرا به محضر امام زمان (عج) تشرف یافت؟

فرمود: « کور است چشمی که در هر صبح در اولین نگاه چشمش به امام زمان (ع) نیفتد».

بزرگمردی که به « کوهی پر عظمت از توحید » مشهور گشته است.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٧
نظرات

حجاب مصونیت است نه محدودیت

کرامت بانوان، پیش از آن است که خود را حراج کنند وخود را به چند لبخند بفروشند.

تنها کسانی که از «کمال سیرت» محرومند،

«جمال صورت» را در معرض تماشای همگان می گذارند.

هیچ کس با نام " آزادی" دیوار خانه ی خود را بر نمی دارد و شب ها در حیاطش را باز نمی گذارد.


شهید مطهری فرمود: 

«حجاب مصونیت است نه محدودیت».


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٦
نظرات

تاثیر نماز بر بیماری آلزایمر

 جدیدترین پژوهش های صورت گرفته درباره آثار نماز خواندن نشان می دهد که خواندن منظم نماز به میزان زیادی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می هد.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شین هوا، براساس این پژوهش جدید، خواندن منظم نماز میزان ابتلا به بیماری آلزایمر را تا 50 درصد کاهش می دهد. این پژوهش نشان داد زنانی که به شکل منظم نماز می خوانند ابتلای آنها به بیماری آلزایمر دستکم 50 درصد کمتر از زنانی است که نماز نمی خوانند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٥
نظرات

نماز امام زمان در اول وقت

یکى از کسانى که حتما نماز خود را اول وقت مى خوانَد وجود نازنین امام زمان حضرت مهدى (علیه السلام) روحى و ارواح العالمین لمقدمه الفداه مى باشد و غیر ممکن است ایشان نماز خود را در غیر وقت خودش ‍ اقامه نماید. و بعد از آن حضرت، افراد صالح و بندگان مخلص خداوندند که به انجام عبادت مبادرت می ورزند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٤
نظرات

متاسفانه با وجود تاکیدات بیشمار مقام معظم رهبری از سالیان گذشته تا به امروز در مورد تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام شاخه های جدیدی از تهاجم فرهنگی بنام بازیهای آن لاین در بین جوانان کشور نفوذ کرده است.

یکی از نوین ترین این شیوه ها ارایه بازیهای آنلاین و حتی به ترجمه فارسی جهت انحراف و انحطاط جوانان این خاک و میهن توسط گروهی سود جو صورت میگیرد

بازی آنلاین جنگ خانها یا جنگ نرم علیه پیشرفت کشور عزیزمان

به عنوان مثال بازی آن لاینی تحت عنوان جنگ خانها مدتی است در بین جوانان ما شایع و گسترش یافته است.اینگونه بازیها ابتدا تبلیغ بازی رایگان بدون دانلود را میکنند .شیوه سود جویی بسیار ساده است. پس از مدتی که افراد زمان زیادی حتی بیش از 18 ساعت در روز را صرف این رقابت میکنند ودر صورت واریز نکردن مبلغ به حساب این سایتها از رقابت به طرز چشم گیری عقب میافتند.


بنابراین جوان و یا نوجوان که مدتی طولانی از زمان خود را صرف بازی کرده است برای پیش رفت بیشتر بسوی واریز پول و گرفتن امیتاز بیشتر تشویق میشود.و بازی بگونه ایست که اگر تماما آن لاین نباشید به اصطلاح امکان مارش (حمله) از سمت بقیه در آن وجود دارد.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱۳
نظرات

رابطه انتظار با سبک زندگی

از جمله ویژگی‌های عصر ظهور، پدیدار گشتن رشد معرفتی و دانشی انسان است. البته این سخن به این معنا نیست که بشر پیش از ظهور، اندیشه، تعقل، تلاش و جستجو برای دست یابی به حقیقت را نداشته است، بلکه منظور این است که بندها گسیخته و دیده‌ها گشوده خواهد شد. امام باقر (علیه‌السلام) می‌فرمایند: هنگامی که قائم ما قیام کند، دست خدایی‌اش را بر سر بندگان می‌نهد، از آن پس خردها و دانش‌های آنان به هم می‌پیوندد و کمال می‌یابد. 

یکی از رسالت‌های تربیتی خانواده های مهدوی تربیت نسل مستعد و مهیا از نظر علمی و عملی برای یاوری و اجرای منویات امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. خانه های نورانی به نور ولایت و امامت، کانون تربیت سربازان امام زمان (علیه‌السلام) و عهده دار پرورش دادن یاوران جان بر کف برای حضرت هستند که تربیت دینی آنان بر اساس، قرآن و عشق پیامبر و آل پیامبر (صلوات الله علیه و آله) می‌باشد. پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله) در روایتی می‌فرمایند: «فرزندانتان را بر سه پایه و خصلت تربیت کنید: محبت پیامبرتان، محبت اهل بیت او و قرآن


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱۳
نظرات

تاثیرات نماز بر آرامش عضلات بدن

 گروهی از نویسندگان مسلمان کوشیده اند، در حرکات حین نماز اعم از قیام و قعود و رکوع و سجود، جنبه هایی از نرمش عضلانی و ورزش بدنی را بجویند و آن را با نرمش های متداول دیگر که منجر به استراحت و آمادگی عضلانی می شوند، مقایسه کنند؛ اما دیدگاه ما به آرامش عضلانی ناشی از نماز، از دریچه دیگری است.

 دانش پزشکی، امروزه به اثبات رسانده است که اگر شخصی حدود ساعت 10 شب بخوابد و ساعت 5 صبح از خواب بیدار شود (یعنی 7 ساعت خواب) در ساعت 1 بامداد، در بدن او برخی مواد شیمیایی شبه مورفین که به عنوان گروهی اندورفین ها و آنکفالین ها نامگذاری شده اند، ترشح می شوند که این مواد اثر مستقیم بر روی قسمت های مختلف بدن از جمله عضلات اسکلتی دارند و منجر به راحتی (RELAXATION) عضلانی، در طول روز بعدی برای فرد می شوند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٢
نظرات

 نرم افزار ماه مبارک رمضان با قابلیت های فوق العاده برای اندروید

قابلیت های نرم افزار :
محاسبه و نمایش اوقات شرعی
پخش اذان
آلارم بیدار باش سحر
پخش دعای ربنا
نمایش ادعیه ماه مبارک رمضان
ذکر شمار
تشخیص و محاسبه اوقات شرعی توسط مکان یاب ماهواره ای
نمایش دعای روز توسط ویدجت برنامه
 
قابل اجرا در اندروید 2.2 و بالاتر
حجم نرم افزار: 4.9 مگابایت
 
منبع: باشگاه خبر نگاران (http://www.yjc.ir) 

نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٢
نظرات

فرشتگان پشت سرِ این افراد به نماز می ایستند!

بنابر روایات ائمه اطهار (ع) سحرخیزان به مقامی می رسند که فرشتگان الهی، در پشت سر آنان ایستاده و ثواب آنها را می نویسند به نحوی که رسول خدا(ص) می فرمایند: بنده ای که نماز شب نصیب او شده،هنگامی که برای خداوند بیدار شود و وضو بگیرد و وضوی کامل و با نیت خالص و قلب سالم وبدن خاشع وچشم گریان برای خدا نماز بخواند.خداوند پشت سر او «نه» صف از فرشتگان را به صف می کند که جز خدا کسی نمی تواند آن ها را شمارش کند، چنانچه یک طرف صف در مشرق و طرف دیگر در مغرب است و هنگامی که آن فرد نماز خود را تمام کند خدا به تعداد آن فرشتگان برای او درجه و ثواب می نویسد.

همچنین در حدیثی دیگر امام صادق(ع) در باب ثواب و پاداش این عمل می فرمایند: هیچ کار خوبی نیست که انسان انجام دهد جزاینکه برای آن در قرآن پاداشی بیان شده است، مگر نماز شب، که خداوند پاداش آن را مشخص نکرده ، به خاطر بزرگی و عظمت آن پیش خودش ، بلکه فرموده است: (هنگامی که مومنین) خود را از بستر خواب حرکت می دهند(در دل شب) و با بیم و امید خدای خود را می خوانند و از آنچه روزی آنها کرده ایم انفاق می کنند، هیچ کس نمی داند پاداش نیکو کاریشان چه نعمت ها و لذت های بی نهایتی است که برای آن ها در نظر گرفته شده است، و بی شک اجر و ثواب آن در عالم غیب برای آن ها ذخیره شده است.

منابع:

۱.  بحارالانوار، ج87: 137؛ ج8: 126.
۲.  فضایل و آثار نماز شب: 48-49.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱۱
نظرات

آسیب شناسی استفاده از ماهواره

این روزها آمارهای ضد و نقیضی از درصد استفاده کنندگان از ماهواره در کشورمان به گوش می رسد که از میان این آمار در خوشبینانه ترین حالت حدود ۱۵ درصد و در بدبینانه ترین گمانه زنی ها حدود ۵۵ درصد از خانواده های ایرانی از ماهواره استفاده می کنند، بی شک خانواده های استفاده کننده از ماهواره را می توان قربانیان تبعات بسیار بد و پرهزینه برای جامعه دانست. در این نوشته سعی می کنم که مقداری از تبعات سوء استفاده از ماهواره را بیان کنم.

۱.  ترویج خشونت: شاید بتوان یکی از آشکارترین آسیبی که با گسترش استفاده از ماهواره در جامعه مان دچار آن شده ایم را ترویج خشونت دانست. همین چند وقت پیش بود که خبرگزاری ها خبری وحشتناک را مخابره کردند. جوانی تحت تأثیر برنامه های ماهواره اقدام به قتل خواهر و خواهر زاده کودک خویش کرده بود.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱۱
نظرات

زندگی لذت بخش بعد از ظهور امام زمان (عج)
یکی از عواملی که سبب می شود مردم از دعا کردن برای فرج امام زمان علیه السلام غفلت ورزند، عدم آگاهی آنها به زندگی لذت بخش در زمان ظهور آن بزرگوار است. برای اینکه موالیان و دوستان حضرت بدانند در زمان ظهور چه تحول و دگرگونی عجیبی در دنیا پیدا می شود، به چند روایت از حضرات ائمه معصومین علیهم السلام اشاره می کنیم.

دگرگونی جهان

امام صادق علیه السلام تحول جهان را در زمان ظهور حضرت صاحب الامر والزمان در پرتو آیه شریفه « وَ أَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّهَا » (۱) چنین بیان می فرماید:

هنگامی که قائم ما قیام کند:

۱ – زمین با نور پروردگارش روشن می شود.

۲ – مردم از نور خورشید بی نیاز می شوند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٠
نظرات

با سلام خدمت شما بازدید کنندگان محترم

از این پس در چراغ هدایت پست های جدیدی تحت عنوان بازی های کامپیوتری مشاهده میکنید. این پست ها رازهای پنهان و دسیسه های تولید کنندگان این بازی ها را نشان می دهند و ما برانیم تا با روشن کردن این واقعیت ها شما را نسبت یه وقایع و اهداف دشمنان اگاه سازیم.

همکاری شما عزیزان خالی از لطف نیست.

با تشکر


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱٠
نظرات

طاعاتتان قبول درگاه الهی!


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٩
نظرات

قسمتی از معجزات و کرامات امام‌ زمان (عج)

امام صادق (علیه السلام) مى‌فرماید: «هیچ معجزه اى از معجزات انبیا نیست مگر این که خداوند آن را به دست حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه) براى اتمام حجّت، بر دشمنان ظاهر خواهد کرد».

چه معجزات و کراماتی از امام‌ زمان علیه السلام صادر شده است؟

معجزات و کرامات بسیاری از آن امام عزیز صادر شده است که ذکر آن‌ها نیاز به یک کتاب جداگانه دارد. ولی در اینجا به چند نمونه آن‌ها اشاره می‌کنیم:


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۸
نظرات

فرا رسیدن ماه مهمانی خدا بر همه مسلمانان جهان مبارک!

رمضان آمده است و عطر آسمانی سحرهای رمضان، عشق را در کالبد خسته عاشقان و عارفان جاری کرده است .
خدایا! دوباره زمزمه «یارب، یارب‏» سحــرگاهان، شور خاصی در خانه متروک دلم جاری می‏کند و ترنم « اللهم انی افتح الثناء بحمدک‏» ، همـه تشنگان جام وصلت را بی ‏قرار کرده است . 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٧
نظرات

فیلم مستند دوازدهمین امام / تحریف ظهور منجی در سینمای آخرالزمانی غرب و هالیوود

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آغازگر جریانی آخرالزمانی در سینمای غرب به ویژه هالیوود بوده است. فیلم مردی که آینده را دید، اولین عکس العمل هالیوود در برابر تهاجم ایدئولوژیک انقلاب اسلامی به مکاتب مادی گرایانه بشر محور بود. با آغاز هزاره دوم میلادی روند ساخت فیلم های آخرالزمانی در هالیوود سرعت چشمگیری به خود گرفته است. تصویری نادرست از ایران، اسلام و شیعه از ویژگی های این فیلم ها به صورت محسوس یا نامحسوس بوده است. با گذشت زمان این موضوع شکل واضح تری پیدا کرده است.

در این بین هراساندن مردم غرب از ظهور منجی شیعیان اصلی ترین رکن این فیلم های آخرالزمانی را به صورت پیدا و پنهان تشکیل می دهد. به نظر می رسد با توجه به این روند در سال های آینده شاهد فیلم هایی با صراحت لهجه بیشتر در این زمینه خواهیم بود. با توجه به این موضوع، فیلم مستند دوازدهمین امام  ضمن بررسی این جریان رسانه ای آخرالزمانی، سعی در معرفی امام مهدی (عجل الله تعالی) نموده است. هر چند این مستند با محوریت مخاطبان مسیحی ساخته شده است، اما می تواند به ما دلایل حقیقی دشمنی کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران را نشان دهد.

دانلود مستند دوازدهمین امام

مدت زمان : ۳۲ دقیقه
کیفیت : DVDRip (عالی)
حجم کل : ۱۵۰ مگابایت
کارگردان : علی رضایی
مشاور و گوینده متن : مجید املشی
کاری از : لوجند فیلم
با همکاری : بیداری اندیشه

دانلود به کیفیت بالا

لینک اصلی قسمت ۱ | لینک کمکی قسمت ۱
لینک اصلی قسمت ۲ | لینک کمکی قسمت ۲

ابتدا باید هر دو فایل را دانلود کرده و کنار هم قرار دهید و بعد اکسترکت کنید


 

دانلود با کیفیت متوسط

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم


دانلود تیزر این مستند 

 

منبع: سایت MobinMedia.ir 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٦
نظرات

حکمت نماز در زندگی گاندی و دیل گارنگی

  گاندی می گوید:

« دعا ونماز ، زندگیم را نجات داده است . بدون آن باید مدتها پیش دیوانه می شدم. من در تجارب زندگی عمومی و خصوصی خود تلخ کامیهای بسیار سخت داشته ام که مرا دستخوش نا امیدی می ساخت . اگر توانسته ام بر این ناامیدی ها چیره شوم ، به خاطر نماز ها و نیایش هایم بوده است. دعا ونماز را؛ مانند حقیقت ، بخشی از زندگی خود نمی شمارم . فقط به خاطر نیاز و احتیاج شدید روحی آن ها را به کار می بسته ام زیرا اغلب خود را در وضع و حالی می یافتم که احتمالا بدون دعا و نماز نمی توانستم شادمان باشم. هر چه زمان می گذشت ، اعتقاد من به خداوند افزایش می یافت و نیاز من به دعا ونماز بیشتر می شد و بدون آن زندگی برایم سرد وتهی بود.»

دیل کارنگی:

 « هنگامی که کارهای سنگین ، قوای مارا از بین می بردو اندوه ها هر نوع اراده ای را از ما سلب می کند و بیشتر اوقات که در های امید به روی ما بسته می شود ، به سوی خدا روی می آوریم ، ولی اصلا چرا بگذاریم روح یاس و نا امیدی بر ما چیره شود؟چرا همه روزه به وسیله خواندن نماز و دعا و بجای آوردن حمدو ثنای خداوند ، قوای خود را تجدید نکنیم ؟»

  

 منابع:

۱. کتاب چرا نماز بخوانیم نوشته امیر رجبی

۲. کتاب آیین زندگی نوشته دیل کارنگی ترجمه جهانگیر افخمی 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/٤
نظرات

علاوه بر توهین به مقدسات مسلمانان، اهانت به مقدسات شیعیان نیز از دیگر اقدامات کفار در بازی های رایانه ای به شمار می رود. در برخی از بازی ها به شکلی زیرکانه در لایه های پنهانی و گاه به صورت بی پرده و علنی به مقدسات شیعیان اهانت شده است. به عنوان نمونه، می توان به بازی هایی چون قسمت اول Assassin’s Creed، بازی Undead Knights، نسخه های مختلف از بازی Prince of Persia: The Forgotten Sands و Saints Row: The Third اشاره کرد.

راز های پشت پرده بازی Assassin’s Creed

در این بازی شما در نقش یکی از قاتلین فرقه اسماعیلیه که قصد دارد با ترور برخی افراد سرشناس مسیحی و مسلمان از ادامه جنگ های صلیبی جلوگیری نماید، بازی می کنید. استفاده از نام حضرت علی (ع) در لوگوی پرچم این فرقه، تأکیدی بر شیعه بودن این گروه قاتل و خشن دارد.

 

 منبع: سایت عرش نیوز (www.arshnews.ir)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۳
نظرات

جایی که بی حجابی واجب الهی می شود

پیامبر اکرم( ص) / الکافی

بهترین زنان شما آنهایی هستند که در برابر همسرانشان تبرج و خودنمایی دارند

 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٤/۱
نظرات

داستان شگفت انگیز درمورد نماز

نقل شده است که روزى سید هاشم  امام جماعت مسجد سردوزک  بعد از نماز به منبر رفت . در ضمن توصیه به لزوم حضور قلب در نماز، فرمود:
روزى پدرم مى خواست نماز جماعت بخواند و من هم جزء جماعت بودم . ناگاه مردى با هیئت روستایى وارد شد، از صفوف جماعت عبور کرد تا به صف اول و پشت سر پدرم قرار گرفت .


 
 
دیگر وبسایت ما: پایگاه فرهنگی مذهبی نگین عبادت http://parchame-iman.

مطلب زاده