وبلاگ مذهبی چراغ هدایت با موضوعات نماز ، حجاب ، انتظار ، اخرالزمان ، ولایت فقیه ، جنگ نرم و...
 

 
 
نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٢٥
نظرات

دانلود کتاب روزنه هایی از عالم غیب مخصوص اندروید

کتاب روزنه‌هایی از عالم غیب یک نرم فزار آندرویدی است که شامل داستان‌های واقعی دینی است. این کتاب مفید و مناسب توسط حجت الاسلام حسینی قمی در برنامه سمت خدا نیز معرفی شده است.
برای نصب این برنامه فایل نصبی را از لینک زیر دانلود کرده و در گوشی خود نصب کنید.و بعد از نصب برنامه را در قسمت منوی خود می توانید مشاهده کنید.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٢٥
نظرات

دانلود کتاب روزنه هایی از عالم غیب مخصوص اندروید

کتاب روزنه‌هایی از عالم غیب یک نرم فزار اندرویدی است که شامل داستان‌های واقعی دینی است. این کتاب مفید و مناسب توسط حجت الاسلام حسینی قمی در برنامه سمت خدا نیز معرفی شده است.
برای نصب این برنامه فایل نصبی را دانلود کرده و در گوشی خود نصب کنید.و بعد از نصب برنامه را در قسمت منوی خود می توانید مشاهده کنید.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٢۱
نظرات

امید بخش ترین آیه قرآن کریم

ابوحمزه ثمالی نقل می کند :

حضرت على (ع) روزى رو به سوى مردم کرد و فرمود: به نظر شما امیدبخشترین آیه قرآن کدام آیه است؟

بعضى گفتند آیه "أن الله لا یغفر ان یشرک به و یغفر ما دون ذلک لمن یشاء" (خداوند هرگز شرک را نمیبخشد و پائینتر از آن را براى هر کس که بخواهد میبخشد) سوره نساء آیه 48.

امافرمود: خوب است، ولى آنچه من میخواهم نیست. 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٢٠
نظرات

 

دانلود پوستر درادامه مطلب


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٩
نظرات

علت تاخیر فرج

علت تاخیر فرج آقا و مولای ما امام زمان (عج) به خود انسان ها باز می گردد؛ زیرا تشکیل حکومت عدل و توحیدی در سطح جهان، عمدتا احتیاج به شرایط و آمادگی های لازم از طرف خود مردم دارد، از قبیل اینکه:

1- مردم مفهوم عدل را بدانند.

2- به حدی برسند که از جان و دل خواهان عدل باشند.

3- با عمل به دستورات شرع به حد بالای شعور فکری و فرهنگی برسند، گر چه در محدوده بخشی از مردم باشد. و لذا مرحوم خواجه نصیر الدین طوسی در «شرح تجرید» غیبت حضرت را از ناحیه خود مردم می داند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٧
نظرات

آمریکا و انگلیس - آن‌طور که در خبرها خوانده‌ایم - گفته‌اند که از این حملات حمایت می‌کنند. امروز دنیا این است: از هر بدى، کجى، پلشتى، فساد و نجاست - اگر در خدمت منافعشان باشد - حمایت میکنند، و هیچ باکى ندارند. با هر پاکى، قداست، طهارت و صداقت مقابله میکنند و معارضه می‌کنند و وحشیانه با آن برخورد میکنند، اگر با منافعشان سازگار نباشد؛ امروز دنیا این‌جورى است. "امام خامنه‌ای"

نسل کشی

به فرموده ی امام خامنه ای "بشریت باید عکسالعمل نشان بدهد" و من و تو عضوی از این مجموعه ی انسانی هستیم ...


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٦
نظرات

حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در ضمن فرمایشاتشان به فرزندش علیه السلام میفرماید: در مورد حجاب بانوان سختگیر باش، چرا که رعایت حجاب به طور جدّی و محکم، زنان را به سالمتر و پاکیزه، حفظ خواهد کرد.

حجاب از منظر مولاامیرالمومنین علیه السلام

و نیز فرمودند:
پوشیدن لباس ضخیم بر شما لازم است، زیرا کسی که لباسش نازک و بدن نما باشد، دینش نیز ضعیف و نازک است.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٦
نظرات

راز پشت پرده بازی Guitar Hero III

در بازی Guitar Hero III: Legends of Rock کلمه الله به شکل اهانت آمیزی در زیر پای خواننده و نوازندگان نقش بسته است. اما نکته قابل توجه دیگر در مورد این بازی، وجود شیاطینی سم دار در میان نوازندگان است که با سم های خود روی کلمه الله قدم می زنند.

 

منبع: سایت راسخون (https://rasekhoon.net)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٥
نظرات

خوشا به حال شیعیان قائم ما که در زمان غیبتش منتظر ظهور او باشند و در هنگام ظهورش فرمانبردار از او، آنان اولیای خدا هستند نه ترسی برایشان هست و نه اندوهگین شوند.

بنابر روایات رسیده به ما افضل اعمال عصر غیبت انتظار فرج برای ظهور حضرت ولی عصر (علیه السلام) است از این رو به گوشه ای از برکات این انتظار اشاره می‌شود.

در فضیلت انتظار و ثواب منتظر همین بس که حضرت سیدالساجدین (علیه السلام) درد عای عرفه بر منتظران درود فرستاده و برای آنان دعا می‌کنند.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱۳
نظرات

ولایت فقیه از دیدگاه قرآن، ائمه علیهم السلام وبزرگان دین

ولایت فقیه پرتوى از ولایت امام زمان (علیه السلام)، و ولایت امام زمان(علیه السلام) پرتوى از ولایت پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله وسلم)، و ولایت پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم) پرتوى از ولایت اللّه جلّ و علا است.

از دیدگاه مکتب توحید، مالک همه چیز و همه کس خداست و همچنین مالکیت مطلقه او منشأ حاکمیّت مطلقه اوست. از این رو بنابر اعتقاد موحّدان، هر حکومتى باید از حکومت اللّه سر چشمه گیرد و بر اساس اراده و اجازه او تشکیل شود.

آن زمان که خداوند پیامبرانش را براى هدایت انسانها فرستاد، حقّ زمامدارى آنان را نیز امضا فرمود و همگان را به تبعیّت و فرمانبرى آنان در همه زمینه ها دعوت نمود. 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٢
نظرات

عواملی که موجب از بین رفتن فشار قبر می شود

1. امام صادق (علیه‌السلام): هر چیزی قلبی دارد و قلب قرآن سوره یاسین است.  کسی که آن را قرائت کند از فشار قبر ایمن خواهد بود،و ...

2. امام باقر (علیه‌السلام):کسی که بر تلاوت سوره زخرف مداومت نماید، خداوند در قبر، او را از حشرات و حیوانات سمی زمین و فشار قبر ایمن می‌نماید تا زمانی که در پیشگاه خداوند حاضر شود.  


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱۱
نظرات

زمانی که شیطان از انسان می ترسد

بی شک فلسفه ی نماز بنا به فرموده ی امام رضا (علیه السلام) آن است که خدای یگانه را بپرستیم و از شرک و بت پرستی دوری گزینیم و تنها در پیشگاه خدای بزرگ به نیازمندی و کوچکی خود اعتراف نموده و بر گناهان طلب عفو و بخشش نماییم و فلسفه سجده بر خاک دور نمودن غرور و طغیان و خودخواهی از خود، در برابر خداوند یکتا می باشد.

در این بین یکی از مسائلی که بسیار بر آن از سوی اولیای خدا تاکید شده است نحوه ی بجاآوردن نماز است و پس از آن بهنگام بودن آن؛ به نحوی که درباره ی نحوه ی بجا آوردن صحیح نماز، زراره از امام باقر (علیه السلام) روایت می نماید که: روزی رسول خدا (صلی الله علیه واله) در مسجد نشسته بودند که مردی وارد شد و شروع به نماز خواندن نمود، ولی با عجله و شتاب زدگی تمام، و رکوع و سجود آن را درست و کامل به جا نیاورد.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱٠
نظرات

دانلود نرم افزار مفاتیح الجنان برای اندروید

کتاب ارزشمند مفاتیح الجنان حاوی مجموعه ای از ادعیه، مناجات، و ذکرهای مختلف است که توسط مرحوم شیخ عباس قمی گردآوری شده است.

در این مطلب، نرم افزار مفاتیح الجنان به شما امکان می دهد تا در هر زمان به راحتی بتوانید به ادعیه مورد نظر خود دسترسی داشته باشید.  


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٩
نظرات

یکی از آسیب های اجتماعی که متاسفانه امروزه نیز گسترش چشمگیری پیدا نموده است، بدحجابی بانوان می باشد، امری که خداوند متعال عذابی سخت برای آن در نظر گرفته است، اما جالب است بدانید، این افراد در هنگام قرار گرفتن در قبر با خنده ی فرشتگان روبرو می شوند!؟

چه زمانی فرشتگان به زن بی حجاب می خندند؟

شاید شما نیز تعجب کرده باشید که چرا با خنده فرشتگان؟ البته باید توجه داشت که این خنده از روی شادمانی نمی باشد، بلکه حالت تمسخر و نیشخند دارد، چنانچه آمده است روزی حضرت محمد (صلی الله و علیه و آله و سلم) از جبرئیل سوال نمود که آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟ جبرئیل پاسخ داد: بله.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۸
نظرات

بشارت به منجی درانجیل

در جای‌جای کتاب‌های اناجیل چهارگانه (انجیل مَتی، انجیل لوقا، انجیل مَرقُس و انجیل یوحنّا) بشارات مختلفی پیرامون منجی موعود و خصوصیّاتش آمده است، به خصوص بخش مکاشفۀ یوحنّا که تصویری از آینده و وقایع آخرالزّمان را ارائه می‌دهد که هم‌ اکنون سرلوحۀ برنامه‌ریزی‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و... برخی کشورهای مسیحی شده است.

 
حضرت مسیح(ع) در آخرین روزهای زندگی خویش، به یاران و شاگردان خود توصیه‌ها و سفارش‌های بسیاری دربارۀ بازگشت خود به زمین نموده و آنان را در انتظار گذارده و امر به بیداری و آمادگی نموده است.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٧
نظرات

توهین به مقدسات اسلامی در بازی Tekken TAG Tournament 2

 

در یکی از زمینه های قابل دانلود این بازی به نام (Modern Oasis (Saudi Arabia ، نام مبارک “الله” در زیر پای بازیکن ها قرار داده شده است. همچنین کلیت زمین مبارزه، شبیه به طراحی و معماری ساختمان مسجد النبی کار شده است.


منبع: انجمن کادح (http://www.apmkadeh.com)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٦
نظرات

 خداحافظ ای ماه بزرگ خدا و عید بزرگ اولیای خدا!

خداحافظ ای بزرگ‏ترین همراه از میان زمان‏ها و اوقات؛ و بهترین ماه‏ها در ایّام و ساعات.

خداحافظ ای ماهی که آرزوهایمان در تو نزدیک شد؛ خداحافظ ای ماهی که اعمال نیک در تو منتشر شد. 

 خداحافظ ای همراه من که ارزش تو بالا بود و اکنون که می‏ روی دلم را به درد می‏ آوری. فراق تو برای من بسیار دردناک است.

 خداحافظ ای مونس من، که وقتی آمدی مرا خوشحال ‏کردی، 

و اکنون که می‏ روی، مرا به وحشت می ‏اندازی، که بدون تو چه کنم. 

"فرازی از وداع امام سجاد با ماه خدا"

عید فطر برهمه مسلمانان تهنیت باد

فرارسیدن عید فطر را خدمت همه شما عزیزان تبریک عرض میکنم.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٥
نظرات

عذاب سبک شمردن نماز

حضرت زهرا (سلام الله علیها) از پیامبر اکرم(صلی الله علیه واله وسلم) سؤال کردند: پدر جان! چه می‌شود مرد یا زنی را که نماز را سبک بشمارد؟

پیامبر(صلی الله علیه واله وسلم) فرمودند: ای فاطمه (سلام الله علیها) هر کس از زنان و یا مردان نماز را سبک بشمارد خداوند او را به پانزده بلا گرفتار کند. شش بلا در دنیا، سه بلا هنگام مرگ، سه بلا در قبر و سه بلا در روز قیامت هنگام خروج از قبر.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٤
نظرات

مسجد کوفه محل قضاوت حضرت بقیة الله

مسجد اعظم کوفه یکى از کهن ‏ترین اماکن زیارتى منتسب به حضرت بقیة اللَّه علیه السلام مى‏ باشد.
مرکز قضاوت، محل نصب منبر، محل تاسیس کلاس ‏ها و ‏آموزش قرآن و محل اقامه‏ ى نماز جمعه و جماعت آن حضرت در عهد ظهور مى‏ باشد.
مسجد کوفه در اصل بسیار گسترده بود. مهدى موعود علیه السلام به هنگام ظهور آن را منهوم کرده، به پایه ‏هاى نخستین برمى گرداند و سه مسجد دیگر در کنار آن بنیاد مى ‏نهد.
سیماى مسجد کوفه از منظر، آیات، روایات. حوادث تاریخى و تشرف نیک بختان به محضر آن کعبه مقصود، در این نوشتار در حد توان ترسیم گشته است.


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۳
نظرات

حجاب از منظر قرآن کریم

حجاب، حصار و حریم عفت زن و سنگر محکمی است که راه ورود فساد و هرزگی‌ها را سد می‌کند و به زن شخصیت و احترام می‌بخشد تا ملعبه شهوات و بازیچه بوالهوسی‌ها قرار نگیرد. در جامعه‌ای که زنانش با حجاب صحیح و پوشش کامل رفت و آمد کنند، جوانان هم با خاطری آرام به کار خود مشغول می‌شوند و دور از هر گونه تحریک بی‌جا و خیال خام، در زمان مناسب، با رضایت و خرسندی به تشکیل خانواده علاقمند می‌گردند و ازدواج می‌کنند.

 حجاب در کتاب‌های لغت به معنای پوشش، پرده و مانع آمده است. به نگهبان، حاجب می‎گویند؛ چون مانع ورود اغیار و بیگانگان در یک حریم و محیط خاص می‎گردد. 


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٢
نظرات

روز قدس فرصتی برای فریاد زخم های عمیق غزه

امسال روز جهانی قدس حال و هوایی دیگر دارد چرا که رژیم اشغالگر قدس با حملات ددمنشانه خود جنایتی بشری را در غزه رقم زده است و هر روز نیز بر دامنه این جنایات ضد بشری افزوده می شود.

این روزها غزه به محلی برای جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل شده است و در کنار آن سکوت سازمان ها و دولت های مدعی حقوق بشر نیز بر زخم های مردم این منطقه افزوده است.

اینها همه درحالی رخ داده است که مردم غزه روزه دار هستند و ماه رمضان امسال را با رنگ خون تجربه می کنند. وظیفه ما مسلمانان است تا با حضور پررنگ در راهپیمایی روز قدس از حقوق مردم فلسطین حمایت کنیم.

 

منبع: سایت مهرنیوز (http://mehrnews.com)


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/٢
نظرات

ما وارث دیروز
فرزند امروزیم
ما راهی فردا
فردای پیروزیم
ما با امام خود
پیمان خون بستیم
ما عهد و پیمانی
بستیم و نشکستیم
ما تا قیامت بر سر پیمان خود هستیم
...

 

دریافت سایز اصلی پوستر و متن کامل شعر در ادامه مطلب


نویسنده : مطلب زاده
تاریخ : ۱۳٩۳/٥/۱
نظرات

اسرار داشتن پوشش در نماز

بی تردید، حکمت پوشش بدن و رعایت حجاب اسلامی زن در حال نماز، پنهان کردن و مستور نمودن خود از خدا نیست؛ زیرا چیزی از علم خدا پنهان نیست و خداوند بر همه چیز، در همه حالات آگاه است. لکن حکمت­های دیگری در کار است که ممکن است موارد زیر نیز از حکمت­های حجاب هنگام نماز باشد.

۱. رعایت ادب
از حکمت­های این حکم، پاس داشت شرف حضور به محضر ربوبی و رعایت ادب است؛ یعنی همانگونه که رعایت پوشش زن در برابر دیگران و در محافل رسمی حتی در برابر والدین نوعی حفظ حرمت محسوب می­شود، نماز خواندن با پوشش لازم و کامل هم نوعی حفظ حرمت به ارتباط با خداوند یا به جایگاه نماز به حساب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید. این مسئله در ادیان دیگر هم در هنگام عبادت وجود داشته و حفظ حجاب برای زنان به خصوص در وقت عبادت، دارای اهمیت ویژه بوده است. به همین دلیل است که براى مرد نیز در بر داشتن عبا و پوشاندن سر در نماز، مستحب است.

۲. باعث پیدایش حضور قلب
حکمت دیگر این است که رعایت حجاب و آداب دیگر مانند پاک بودن بدن و لباس، در تحصیل حضور قلب مؤثر است. بی­شک، وجود پوششى یک‏ پارچه براى تمام بدن و داشتن پوششى مخصوص براى نماز، توجه و حضور قلب انسان را بیشتر مى‏کند و از التفات ذهن به تجملات و چیزهاى رنگارنگ مى ‏کاهد و ارزش نماز را صد چندان مى ‏کند.

۳. توجه به ارزش و اهمیت حجاب
این حکم به زنان مسلمان می­ فهماند که حجاب، مطلوب خداوند است، به گونه­ ای که حتی در نماز از زن مسلمان خواسته با حفظ حجاب با خداوند سخن بگوید؛ چون او بنده­اش را این­گونه می­ پسندد. چه بسا این دستور تمرینی باشد برای حفظ حجاب.

 

منبع: مرکز تخصصی نماز (http://enamaz.org)


 
 
دیگر وبسایت ما: پایگاه فرهنگی مذهبی نگین عبادت http://parchame-iman.

مطلب زاده