چه زمانی فرشتگان به زن بی حجاب می خندند؟

یکی از لحظاتی که فرشتگان الهی می خندند، زمانی است که زن بدحجاب و بی حجابی می میرد، و بستگانش او را در قبر قرار می دهند و روی آن را با خِشت و گِل و خاک می پوشانند تا بدنش دیده نشود. در آن هنگام فرشتگان می خندند و می گویند: تا وقتی که جوان بود و با اندام خود هر کسی را تحریک می کرد و به گناه می انداخت پدر، برادر، شوهرش از خود غیرتی نشان نمی دادند و او را نپوشاندند، ولی اکنون که مرده و همه از دیدنش نفرت دارند، او را می پوشانند!

بی حجابی از جاهلیت است: امیه دختر رقیه خدمت پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) آمد تا با وی بیعت نماید. پیامبر اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) فرمود: «با تو بیعت می کنم که به خداوند شرک نورزی، دزدی نکنی، مرتکب عمل زنا نشوی، فرزندت را به قتل نرسانی، به مردم تهمت و افتراء نبندی، نوحه نخوانی و مانند جاهلیت گذشته، خودت را میان بیگانگان به نمایش نگذاری.»

بی حجابی باعث لعنت و دوری از رحمت خدا می شود: پیامبراکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) فرموده است: «به زودی در پایان امت من، زنانی می آیند که به ظاهر، لباس پوشیده اند ولی در واقع، عریان و لخت اند. آنها را لعنت کنید زیرا آنها ملعون اند.»

بی حجابی کار شیاطین است: نگاهی به ماجرای آدم و حوا به ما نشان می دهد که ابلیس، این دشمن خدا، چه علاقه زیادی دارد تا عورات را آشکار سازد، پرده های حجاب را پاره کند و به فساد و فحشاء دامن زند. میتوان گفت که هدف اساسی ابلیس، پرده دری و بی حجابی است. خداوند می فرماید:«یَابَنِیْ آدَمَ لا یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیطَانُ کَمَاأَخْرَجَ أَبَوَیْکُمْ مِنَ الْجَنَّةِ یَنْزِعُ عَنْهُمَالِبَاسَهُمَالِیُرِیَهُمَا سَوْءَاتِهِمَا» (أعراف: ۲۷)

« ای فرزندان آدم! (مواظب باشید) شیطان شما را نفریبد همانگونه که پدر و مادرتان را (فریفت) و از بهشت بیرون کرد و لباس شان را از تن شان بیرون ساخت تا عورات شان را برای آنها نمایان سازد. »

 

 منبع: سایت شیعه نیوز (http://www.shia-news.com) 

/ 10 نظر / 29 بازدید
شهید گمنام

سلام بزرگوار شما با افتخار لینک شدید لطفا اگه لینکمون کردید اطلاع دهید ممنون

اباصالح المهدی (عجل الله تعالی فرجه )

[گل][گل][گل] ............................. می‏گویند آن گاه که یوسف در زندان بود، مردی به او گفت: تو را دوست دارم. یوسف گفت: ای جوان‏مرد ! دوستی تو به چه کار من آید؟ از این دوستی مرا به بلا افکنی و خود نیز بلا بینی! پدرم یعقوب، مرا دوست داشت و بر سر این دوستی، او بینایی‏ اش را از دست داد و من به چاه افتادم. زلیخا ادعای دوستی من کرد و به سرزنش مصریان دچار شد و من مدت‏ها زندانی شدم. اینک! تو تنها خدا را دوست داشته باش، تا نه بلا بینی و نه دردسر بیافرینی .

اباصالح المهدی (عجل الله تعالی فرجه )

خدایــــــــــــا نمی دانـــــــــم با همـه اینقـــــــــدر مهـــــــربانی ؛ یا فقــط با مــــن؟... ولی میدانــــــــم فقطــ تــــو...با مـــن اینقــــــــدر مهــــــــربانی... مهــــــربانیت حکایت همیشـــ ه هاست...

منتظران

چیست این دل شوره های بیکران پشت کاشی های سبز جمکران کشتی امید در گل تا به کی؟ بانگ اللهم عجل تا به کی؟ تا به کی از داغ هجران تو صبر جلوه کن ای آفتاب پشت ابر ختم صلوات این هفته فراموش نشود [گل]

فاطمه زارعی

واقعا ....

عسل فومنی

وقتی زندگی صد دلیل برای گریه کردن بهت نشان میده، توهزار دلیل برای خندیدن به اون نشان بده.

f.a

سلام ممنون از حضورتون... پست بسيار زيبا و قابل استفاده اي بود...بازم ممنون[گل]

mahdi

امان از بی حیایی.................