حجاب و جنگ نرم

نتیجه  و بهره این عملیاتها فوری وسریع نیست بلکه در یک دوره طولانی حاصل میشود .

نتیجه  و بهره این عملیاتها کلی و همه جانبه  نیست بلکه بصورت جزء جزء و بخشی حاصل میشود .  

در جنگ نرم هیچ تاسیساتی و سرمایه مادی تخریب نمشود و حتی خونی ریخته نمیشود اما افکار و اعتقادات مردم با ظرافت و نامحسوس تضعیف – منحرف و تخریب میشود .

در نتیجه جنگ نرم ارزشها و ضد ارزشها جابجا میشوند.

در جنگ نرم دشمن برای رسیدن به نتیجه مطلوب سربازانش را از میان ملت مورد هدف ، استخدام میکند . البته به نحوی که خودشان هم بعضاً متوجه نمیشوند.

در جنگ نرم دشمن با هزینه بسیار کمتر از جنگهای سخت ، بدون تحمل تلفات و تنها با کمکهای مالی و سیاسی به اهداف خود میرسد .

کلید رمز پیروزی و موفقیت دشمن در جنگ نرم ، غفلت – بی تفاوتی – ساده انگاری و سستی در مقابل حملات دشمن  است.    

حجاب هم یکی از اهداف جدی و مهم است که دشمن در جنگ نرم به شدت برعلیه آن اقدام میکند . زیرا حجاب بدلیل تاثیر و نقش مهم آن در حفظ سلامت جوامع اسلامی بعنوان یک نماد ظاهر و آشکار و یک سلاح قدرتمند اسلام است .

البته باید اقرار کنیم که بدلیل حاکمیت دولتهای غیر اسلامی ، دشمن در طول تاریخ حملات زیادی به حجاب داشته و نتایج مهمی را هم کسب کرده است اما در طول انقلاب اسلامی ایران علی رغم اینکه حکومت رسماً از اعتقادات و ارزشهای اسلامی دفاع میکند ولی به دلیل سستی و کوتاهی بعضی از مسولین فرهنگی و همچنین بی تفاوتی عمومی مردم در انجام وظیفه واجب " امر به معروف و نهی از منکر "، تهاجم نرم دشمن به این بخش از اعتقادات اساسی و اسلامی ، متاسفانه به پیروزی های بزرگی دست یافته است .

این پیروزی دشمنان در جامعه اسلامی به وضوح قابل مشاهده است ، نمونه آنها وضع ظاهری خانمها در کوچه و خیابانها ، در مجالس جشن و عروسیها و حتی مجالس ختم و عزاداریها و.... است .

اگر قدری در اعمال و اعتقادات فعلی مان در خصوص فریضه حجاب تفکر کنیم متاسفانه انحرافات وحشتناکی را نسبت به اعتقاد اصیل اسلام در خصوص حجاب را متوجه خواهیم شد . و می بینیم که بدون اینکه متوجه باشیم چکونه مغلوب حملات دشمنان شده ایم و با عرض شرمندگی بخش عظیمی از این موفقیت دشمن هم  با دستان خودمان بوده است.

در اینجا ما به شما کمک میکنیم تا بخشی از این انحراف را ببینیم .

بی تفاوتی مردان نسبت به حجاب همسران و دختران خود .

بی تفاوتی همگانی نسبت به وضعیت ناهنجار زنان در کوچه و خیابان و مجامع عمومی.

پذیرفتن بدحجابی و بی حجابی در مجالس جشن و عروسی  و حتی متاسفانه در مجالس مربوط به برخی ار متدینین ، با توجیه اینکه یک شب است و همیشگی که نیست .

بی تفاوتی در استفاده از فیلمها و برنامه های غیر اخلاقی ( ماهواره ها و اینترنت و...) در منازل که متاسفانه خانواده های بسیاری را نیز تاکنون متلاشی نموده است .

و موارد و مصادیق زیادی که شما نیز سراغ دارید.

و اما عاقل آن کسی است که از گذشته  عبرت گیرد و وضعیت حال را اصلاح کند  تا در آینده رستگار گردد.

بیاید همگی باهم در این جهاد بزرگ شرکت کنیم ولی بدون اینکه منتظر کسی باشیم و هر کس به تنهایی مبارزه را از هرجا که هست و از خود و خانواده خود  شروع کنیم .

بدانیم که در پیشگاه خداوند هر کس جوابگوی اعمال خود است و بس.

بدانیم که خداوند از ما انجام واجبات و ترک محرمات را خواسته است .

بدانیم که نصرت و پیروزی الهی برای مومنین است .

 

منبع: سایت حرف ما (http://harfema.ir/)

/ 5 نظر / 336 بازدید
محمد

سلام وبلاگ خيلي عالي داريد اگر مايل به تبادل لينک هستيد به سايت من بياييد و لينکتون رو بصورت خودکار ثبت کنيد در پناه خدا

shalizeh

[قلب]

ستاره

سلام جمته ی روتصویرت عالی بود گلم

ن.ع

سلام گلم عالی بود امیدوارم موفق ترترترترتربشی[دلقک]

مل مل

[تایید]