زندگی لذت بخش بعد از ظهور امام زمان (عج)

۳ – تاریکی از بین می رود.

۴ – عمر انسان بقدری طولانی می شود که خداوند هزار پسر به او مرحمت می کند.

۵ – خزاین نهفته زمین بر مردم ظاهر می شود ودر برابر دیدگان آنها قرار می گیرد.

۶ – مردم به دنبال کسی می روند که از آنها زکات وصدقات بپذیرد ونمی یابند.

۷ – مردم به فضل پروردگارشان بی نیاز می شوند. خداوند توفیق یاری آن بزرگوار وزندگانی کردن در زیر سایه اش را به تمام شیفتگانش مرحمت فرماید.

تقسیم ثروت به طور مساوی

در عصر پر شکوه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم – روحی وارواح العالمین مقدمه له الفداء – ثروت به طور مساوی زیر نظر آن عدل مطلق تقسیم می گردد، چنانکه در احادیث مختلف وارد شده است:

چون مهدی ما اهل بیت قیام نماید، ثروت را به طور مساوی تقسیم می کند وعدالت را در بین مردم پیاده می کند. 

رضایت و خشنودی عمومی

در حکومت عدل پرور حضرت ولی عصر علیه السلام تمام مردم از او خشنود می شوند حتی پرندگان هوا ودرندگان صحرا، چنانکه در احادیث شریف آمده است:

اهل زمین وآسمان با پرندگان هوا، درندگان صحرا وماهیان دریا، همه وهمه از او خشنود می شوند.

بی نیازی همگانی

در زیر سایه حکومت عدالت گستر آن امام همام، همگان مستغنی می شوند به اندازه ای که در روی زمین محتاجی پیدا نمی شود که زکات وصدقات را بپذیرد، چنانکه در روایات مختلف بیان شده است:

زمانی برای مردم خواهد رسید که انسان شمشهای طلا با خود حمل می کند که در راه خدا انفاق کند، ولی کسی (فقیری) را پیدا نمی کند که آن را قبول کند. 

امنیت در تمام آفرینش

در عهد شکوهمند منجی عالم بشریت حضرت اباصالح المهدی (عجل الله تعالى فرجه الشریف) دلهای مردم از کینه وعداوت خالی می شود وسرانجام امنیت وآرامش سراسر گیتی را فرا می گیرد.

نزول برکات آسمانی و خروج نعمات زمینی

در احادیث گوناگونی آمده است که در زمان آن حجت حق برکات آسمانی زیاد می گردد وگنجهای زمینی ظاهر می شود:

زمین چیزی از بذرهای خود را نگه نمی دارد مگر اینکه آن را بیرون می دهد، وآسمان چیزی از باران رحمتش را نگه نمی دارد جز اینکه آن را سیل آسا بر مردم فرو می ریزد. 

آبادانی جهان

در عصر پر نور حضرت ولی عصر علیه السلام طبق احادیث وارده سر تا سر جهان آباد می شود:

در روی زمین خرابه ای باقی نمی ماند جز اینکه آباد می شود. خرابی جهان بر اثر ظلم وبی عدالتی است، اما هنگامی که آن خسر و عدالت گستر بر جهان حاکم باشد، تمام ویرانی ها تبدیل به آبادانی می گردد تا جایی که همگان آرزو می کنند ای کاش پدران، مادران وعزیزان از دست رفته شان زنده بودند و طعم زندگی لذتبخش زمان حکومت آن یوسف زهرا (س) را می چشیدند.

رفاه همگانی

رفاه عمومی در زمان آن خورشید فروزان ولایت به اوج خود می رسد، چنانکه در روایات مختلف از طرق فریقین آمده است که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود:

امت من در زمان حضرت مهدی (علیه السلام) آن چنان از نعمتها برخوردار می شوند که هرگز نظیر آن دیده نشده است. آسمان سیل آسا بر آنان فرو می ریزد، زمین تمام گیاهانش را می رویاند وثروت آن روز روی هم انباشته می شود وهر کس بگوید: ای مهدی، بر من عطا کن. می فرماید: بگیر (و به او عطا می کند). 

فزونی دام ها

هنگامی که در جهان فزونی گیاه باشد، فزونی دامها نیز به وجود می آید که در احادیث به این فزونی تصریح شده است:

در پایان امت من (آخر الزمان) مهدی (علیه السلام) خارج می شود که خداوند با باران رحمتش او را سیراب می کند، زمین گیاهش را می رویاند، ثروت به طور مساوی تقسیم می گردد، دام در جهان افزون می شود و امت اسلامی با عظمت می گردد.

اصلاح مزاحمت ها و رفع نقصان ها

در دنیای کنونی، ما شاهد هستیم که مردم به اشکال مختلف برای یکدیگر مزاحمت ایجاد می کند، اما در دوران با شکوه حکومت ولی الله الاعظم تمام مزاحمت ها به هر شکلی که باشد، از بین می رود. در ده ها حدیث به نمونه هایی از این اقدامات اصلاحی اشاره شده است که ما در اینجا به بیان یک نمونه بسنده می کنیم:

راههای اصلی را توسعه می دهد، بالکون هایی را که به داخل جاده ها (و خیابان) آمده بر می دارد و ناودان‌هایی را که به کوچه ها می ریزد از بین می برد. هیچ بدعتی نمی ماند جز اینکه از بین می برد و هیچ سنتی نمی ماند مگر اینکه بر پا می دارد.

منابع:

۱. سوره زمر / ۶۹٫
۲. بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۳۳۷٫
۳. عقد الدرر، ص ۴۰٫
۴. الحاوی للفتاوی، ج ۲، ص ۸۲٫
۵. اعلام الوری، ص ۴۳۵٫
۶. صحیحی بخاری، ج ۲، ص ۱۳۶٫
۷. تاریخ ما بعد الظهور، ص ۷۷۴٫
۸. الحاوی للفتاوی، ج ۲، ص ۶۴٫
۹. بشاره الاسلام، ص ۲۳۶٫
۱۰. مستدرک حاکم، ج ۴، ص ۴۶۵٫

/ 2 نظر / 26 بازدید
زهرا

وای خدایعنی میشه تا اون موقع زنده باشم خدایا ظهور اقامونو نزدیک تر کن

حمید

زیبا بود به وب منم سربزن