شگفتی ها و عجایب دنیا در بعد از ظهور امام زمان (ع)

 تاثیر اشاره امام زمان بر پرندگان

 یکی دیگر از معجزات امام زمان علیه السلام این است که پرندگان هوا در اختیار حضرتند ، و این از جمله مطالبی است که امیرالمومنین علی السلام به آن خبر داده است.

 ایشان فرمودند:«حضرت مهدی علیه السلام به مرغ هوا اشاره می کند ، آن پرنده در دست حضرت سقوط می کند.»

 

قرار داشتن ملائکه و اجنه در لشکر حضرت مهدی علیه السلام

 در کتاب «کامل الزیارة» و «غیبت» نعمانی از امام صادق علیه السلام در ضمن حالات آن حضرت روایت شده است که فرمود:«سیصد هزار و سیصد و سیزده ملک نزد حضرت مهدی علیه السلام می آیند.»

 

ابوبصیر گفت: گفتم تمام این ملائکه می آیند؟

 فرمود:«آری! آن ملائکه ای که با نوح در کشتی بودند و آنهایی که با حضرت ابراهیم بودند ، آن زمانی که او را بشه آتش انداختند و ان ملائکه ای که با موسی بودند ، زمانی که دریا شکاف خورد و آنهایی که با حضرت عیسی بودند زمانی که خداوند او را به آسمان برد و چهار هزار ملائکه که نشانه های خاصّ خود و عمامه های زرد دارند که اینها با پیامبر(ص) بودند. و هزار ملائکه که منظم می آیند و سیصد و سیزده ملک که در بدر بودند و چهار هزار ملک که نازل شدند و می خواستند حسین بن علی علیه السلام را یاری کنند پس به آنها اجازه نداد و آنها نزد قبر آن حضرت ، ژولیده و غبار آلوده هستند و در کنار قبر آن حضرت نشسته اند و تا روز قیامت گریه می کنند ، و رییس آنها ملکی به نام منصور است ، پس هیچ زائری امام حسین علیه السلام را زیارت نمی کند مگر آنکه آن فرشته ها از او استقبال می کنند و وداع کننده ای او را وداع نمی کند مگر آنکه آنها او را همراهی می کنند و هرکس مریض می شود او را عیادت می کنند و هرکس از آنها بمیرد بر جنازه ی او نماز می خوانند و بعد از مردنش بر او استغفار می کنند و همه ی اینها در زمین هستند و منتظر ظهور حضرت قائم علیه السلام هستند.»

 

منبع: سایت موعود (http://www.mouood.org/) 

/ 3 نظر / 30 بازدید
ناهید

گویند بچه ها مستجاب الدعوه اند به خاطر بی آلایشی دلشان.... خداونــــــــدا تورا به حق دستان کوچک طفل بی شیر صحرای کربلا برسان آبرو دهنده ی شیعیانت را... برسان یاری دهنده ی بشریت را ... دلمان عدل الهی میخواهد... کودکانمان هیبت حیدری نیاز دارند و حیای زهرایی.... آقای خوبم بیــــــــــــــــــا...

shalizeh

جالب بود من نمي دانستم

shalizeh

من اين متن را با ذكر منبع كه اسم تو مي شه تو وبم مي ذارم