تحقیقات جدید یک پژوهشگر آمریکایی درباره عبادت

تحقیقات جدید یک پژوهشگر آمریکایی درباره عبادت

تحقیقات علمی یک پژوهشگر پزشکی آمریکایی نشان داد که استمرار در ادای نماز موجب افزایش طول عمر انسان می شود.

به گفته وی، نمازگزاران به طور میانگین سه سال و یک ماه بیش از کسانی که در شرایط جسمی مشابه بوده و نماز نمی خوانند ، عمر می کنند.

تحقیقات وی همچنین نشان داد که ادای نماز موجب کاهش کلسترول می شود و در واقع ارزانترین درمان برای این بیماری به شمار می آید.

همچنین تقویت عضلات شکم یکی دیگر از فواید نماز است زیرا به دلیل حرکات متعدد موجود در نماز موجب افزایش حرکت روده ها و مانع از تجمع چربی در شکم انسان می شود همچنین سجده طولانی موجب تنظیم فشار خون می شود.

در همین ارتباط  یک پژوهش علمی جدید ثابت کرد که نماز موجب پیشگیری از بیماری واریس می شود زیرا رکوع و سجده، کاهش فشار خون در دیواره رگ های پا را به دنبال دارد.

این پژوهش جدید در توضیح این مطلب می افزاید: سجده موجب می شود گردش خون به طور کامل به سمت جاذبه زمین انجام گیرد و این امر موجب کاهش فشار خون در رگ های پا و در نتیجه کاهش احتمال ابتلا به واریس می شود.

 

منبع: سایت شفقنا (پایگاه بین المللی خبری شیعه)

/ 6 نظر / 26 بازدید
منتظران ظهور

سلام در این شبهای زیبای خدا ، که زمین فرشته باران شده است دل می گیرند و مهربانی می بخشند برای آمدنش دست بدعا شده ایم و با ذکر آسمانی صلوات ، همراهی شما را طلب داشتیم در جمعه ای دیگر در نبودن آقا امام زمان عج طبق قرار منتظر حضور گرم شما هستیم [گل][گل][گل]

اباصالح المهدی (عجل الله تعالی فرجه )

به پسرش گفت با سبد زغالها از رودخانه آب بیار. تعجب کرد، با سبد که نمی شه آب آورد ! پدر اصرار داشت. رفت و سبد رو در آب فرو برد و بالا آورد و به سمت پدر اومد و آبی هم در کار نبود . پدر ازش خواست دوباره و چند باره این کار رو انجام بده. پسر دیگ...ه خسته شده بود از این کاری که هیچ فایده ای نداشت. بالاخره لب به اعتراض گشود: این چه کار بی فایده است که باید انجام بدم. پدر نگاهی کرد و گفت درسته آب نیاوردی ولی به سبد زغال نگاه کن. قبلا سیاه و کثیف بود و الان تمییز شده. خوندن قرآن بدون اینکه معنای اون رو بدونیم مثل تمییز شدن روح ماست. اگر چه اولویت خواندن و فهمیدن قرآنه. خواندن زیاد قرآن راه ورود به مضامین و مفاهیم قرآن رو هموار می کنه.

عازم

با اجازتون شمارو لینک کردم

احمدرضا

چه شب است یا رب امشب که شکسته قلب یاران چه شبى که فیض و رحمت، رسد از خدا چو باران چه شبى که تا سحرگاه ، زفرشتگان «الله» برکات آسمانى، برسد به جان نثاران . . . التماس دعای ویژه

مریم

خدایا …! گاهی که دلم از این و آن و زمین و زمان می گیــرد ، نگاهم را به سوی تو و آسمـان می گیرم ، و آنـقـدر با تــو درد دل می کنـم ، تا کم کم چشـــــــــم هایم با ابـرهای بارانیت همراهی می کنند و قلبـــم سبک می شود آنــوقــت تو می آیی و تــــــمـــــــــام فضای دلـم را پر می کنی و مـــــن دیـــــــگــــر آرام می شــــــوم و احساس می کنم هیچ چیز نمی تواند مرا از پای دربیـاورد ! چون تو را در دل دارم.